Twoje nowe
życie z MIRAcle

Twoje dziecko nie widzi w szkole tablicy, ma problem z czytaniem książek i pisaniem. 

 

Jak pomóc  dziecku słabowidzącemu w nauce w szkole, gdy mamy  do czynienia z dużym ograniczeniem wzrokowym. Dziecko czyta i pisze tylko z bardzo niewielkiej odległości. Pierwsza ławka w szkole nie rozwiązuje problemu ponieważ uczeń widzi z odległości kilkunastu – kilkudziesięciu centymetrów. Podczas pisania leży na ławce.

Exigo pomaga w rozwiązaniu tego problemu poprzez przybliżenie treści tablicy bezpośrednio przed twarzą. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób aby uczeń mógł w tym samym czasie śledzić tablicę i książkę. Dzięki zastosowaniu 2 ekranów i 2 kamer jest to możliwe. Użytkownik nie musi przełączać się pomiędzy obrazem z dali i bliży. Bierze czynny udział w lekcji, może obserwować nauczyciela, jego mimikę, uśmiech, gesty.

Zalety powiększalnika Exigo:

  • 2 kamery i 2 ekrany – uczeń widzi w tym samym czasie bliż i dal,
  • obsługa dużych formatów A3+ – każda książka i ćwiczenie się pod nim zmieści, również mapy,
  • kamera do bliży zamontowana w taki sposób, że widzimy gdzie piszemy,
  • podczas nauki zdalnej na górnym ekranie obraz z lekcji, na dolnym praca z książką, nie wymaga dodatkowego urządzenia (komputera),
  • łatwy, intuicyjny w obsłudze,
  • przenośny.

Masz problem w pracy, nie jesteś w stanie odczytać dokumentów, wszyscy narzekają, że wolno pracujesz, obawiasz się o utratę pracy.

Przenośny powiększalnik Spider to idealne urządzenie do pracy i nauki w domu. Wygodna, bezpieczna torba umożliwia przenoszenie powiększalnika z domu do pracy, czy szkoły. Nie zajmuje wiele miejsca na biurku. Zastosowany z monitorem z regulacją wysokości ekranu umożliwia pracę z dokumentami oraz komputerem firmowym. Komfortowy do pisania i wykonywania prac ręcznych. Powiększalnik nie wymaga ocr-owania dokumentów. 

Z wiekiem ostrość widzenia znacznie się pogorszyła. Nie pomagają okulary, nie możesz czytać, robić robótek ręcznych, czujesz, że życie odstawia Cię na boczny tor…

Nabyte z wiekiem schorzenia takie jak AMD zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćma w znacznym stopniu ograniczają naszą sprawność. Mroczki, brak ostrości widzenia, światłolubność wykluczają z wielu czynności. Robótki ręczne, czytanie, malowanie paznokci czy drobne naprawy elektroniczne nie wchodzą w grę. Z pomocą mogą przyjść powiększalniki Spider lub z dużym ekranem i ruchomym ramieniem Pulchra Es. Dzięki tym pomocom nie musisz rezygnować z ulubionych zajęć. 

Twoje dziecko ma problemy z czytanie i pisaniem. Podczas odrabiania lekcji leży na książce, czy zeszycie.

Dzieci słabowidzące z powodu ograniczeń wzrokowych najczęściej czytają leżąc na książce. W podobny sposób wygląda pisanie. Często w przypadku dziewcząt książka jest zasłonięta opadającymi włosami. Jednak tylko w taki sposób są w stanie czytać. Z czasem powoduje to poważne problemy z kręgosłupem, najbardziej narażony jest odcinek szyjny. Wady postawy, skrzywienia kręgosłupa są bolączką wielu rodziców. Rodzice chcąc pomóc dziecku kupują lupy elektroniczne. Efektem takiego rozwiązania jest to, że dziecko leży na lupie. Lupa wyświetla w powiększeniu czytany tekst jednak nadal leży ona na książce i pozycja ciała dziecka się nie zmienia. Lupy są świetnym rozwiązaniem w podróży, na zakupach, w tramwaju, natomiast rzadko kiedy sprawdzają się do nauki. Powiększalnik Spider lub Exigo sprawia, że dziecko nie leży na biurku, ma wyświetlony tekst tuż przed oczyma. Czyta w komfortowej pozycji, nie musi leżeć na książce jak to było dotąd. Za to może leżeć podczas czytania na podłodze 🙂

Twoje dziecko nie chce korzystać z powiększalnika, wstydzi się go 🙁

Powiększalniki Exigo i Spider są oparte o najnowsze rozwiązania elektroniki. Pracują na popularnym wśród dzieci i młodzieży systemie Android. Dlatego chętnie wybierają to rozwiązanie. Koledzy wręcz zazdroszczą posiadanego sprzętu. Powiększalnik ułatwia naukę i czytanie ale zapewnia również rozrywkę. Możemy korzystać ze wszystkich komunikatorów m.in. Messenger, WhatsUp, mediów społecznościowych FaceBook, Instagram, słuchać ulubionej muzyki za pośrednictwem Spotify czy YouTube, mieć dostęp do zbiorów książek audio Biblioteki dla Słabowidzących i Niewidomych, wysyłać e-maile i serfować po Internetach 🙂 Powiększalnik niemal natychmiast staje się najlepszym przyjacielem Twojego dziecka.

Nie wiesz, czy powiększalnik sprawdzi się w przypadku Twojego dziecka. Masz problem z przekonaniem szkoły do zasadności zakupu takiego sprzętu.

Jedynym sposobem przekonania się, czy powiększalnik będzie pomocny jest sprawdzenie go w warunkach rzeczywistych czyli w klasie Twojego dziecka. Można się z nami umówić na spotkanie w szkole lub możemy wypożyczyć powiększalnik. Jeżeli po uruchomieniu uczeń zaczyna czytać wszystko z tablicy siedząc w 3 lub 4 ławce nie trzeba już nikogo przekonywać. Każdy nauczyciel, dyrektor, któremu leży na sercu dobro dziecka zrobi wszystko aby zakupić taki sprzęt. Szkoły dysponują dodatkową subwencja oświatową dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i właśnie dzięki niej mogą dostosować szkołę do potrzeb dziecka.

miracle_logo

MIRAcle Robert Biegański
Małgorzata Bauer Sp.J.
ul.Piotrkowska 145, Łódź 90-434

Skip to content