MiRacle jest to pierwszy na świecie projekt, który powstał w celu stworzenia modułowej lupy elektronicznej.

Wieloletnie doświadczenie i innowacyjne podejście zespołu pracującego przy projekcie zaowocowało powstaniem idealnej lupy elektronicznej. W tej chwili jej konstrukcja jest oparta na technologii firmy Samsung oraz wykorzystuje system operacyjny Android. Takie rozwiązanie pozwoliło na uzyskanie pełnej kompatybilności pomiędzy urządzeniem, a oprogramowaniem z jednoczesnym zapewnieniem ciągłości ulepszeń i aktualizacji bez konieczności zakupu nowego urządzenia.

Wiele osób zapewne zastanawia się, co dokładnie oznacza, że lupa jest modułowa?

Każde urządzenie zbudowane jest z kilku elementów takich jak moduł optyczny Pearl Lens zwiększający możliwości kamery w urządzeniu, specjalistyczny uchwyt z podstawką, podświetlenie itp. Zastosowanie modelu modułowego ma umożliwiać wymianę poszczególnych elementów lupy bez konieczności zakupu nowego urządzenia w przyszłości. Z biegiem czasu takie rozwiązanie pozwoli na pełną integrację z urządzeniami mobilnymi, które również będą zbudowane w oparciu o ten sam model. Takie firmy jak Google, Motorola, ZTE, Sony już od 2013 roku prezentują coraz to nowsze projekty telefonów modułowych.

Dzięki temu w przyszłości każdy będzie mógł złożyć własną lupę MiRacle z gotowych części.

Takie elementy jak rodzaj aparatu, wielkość ekranu, pojemność baterii, ilość pamięci w urządzeniu czy jego sumaryczna waga. Wszystko to będzie zależało od naszych potrzeb i pozwoli na stworzenie urządzenia, które będzie do nas indywidualnie dopasowane. Warto wspomnieć, że każde urządzenie w projekcie MiRacle jest indywidualnie przygotowywane oraz sprawdzane pod kątem jakości i wydajności pracy. Wszystkie ważne parametry takie jak prędkość działania, jakość obrazu, wydajność kamery, wytrzymałość baterii, waga urządzenia itp. są sprawdzane przez naszego specjalistę już na etapie produkcji.

Produkty tworzone w ramach projektu MIRacle są tworzone przy udziale osób niepełnosprawnych.

Na każdym etapie powstawania to właśnie one weryfikują ich funkcjonalność oraz przydatność w życiu codziennym. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że produkty będą spełniały wszystkie kryteria. Głównym założeniem naszych rozwiązań jest łatwość obsługi oraz funkcjonalność , dlatego w ramach projektu MiRacle, pojawił się moduł umożliwiający obsługę urządzenia za pomocą komend głosowych. Otrzymany w ten sposób produkt jest nie tylko lupą, ale również smartfonem z obsługą głosową. Łączy w sobie najlepsze cechy obu urządzeń.

Naszych inżynierów różni również podejście przy projektowaniu urządzeń.

Podobnie jak Steve Jobs nie powielamy występujących już rozwiązań, ale wkładamy wiele zaangażowania w tworzenie nowych „szytych” na miarę konkretnych osób. Tak powstał dwuekranowy powiększalnik Exigo umożliwiający dziecku niedowidzącemu pracę na lekcji na równi z pełnosprawnymi rówieśnikami.

Wszystkie urządzenia zachowują swoją podstawową funkcjonalność. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzęt specjalistyczny jest łatwo dostępny i intuicyjny w obsłudze.
ulotka